جشنواره توت فرنگی شفیع آباد

شفیع آباد فندرسک, استان گلستان, ایران

0 ریال

جشنواره توت فرنگی شفیع آبادجشنواره توت فرنگی شفیع آبادجشنواره توت فرنگی شفیع آبادجشنواره توت فرنگی شفیع آبادجشنواره توت فرنگی شفیع آبادجشنواره توت فرنگی شفیع آبادجشنواره توت فرنگی شفیع آبادجشنواره توت فرنگی شفیع آباد
بارگزاری نقشه

هر ساله در روستای شفیع آباد فندرسک رامیان جشنواره توت فرنگی برگزار می گردد و در حاشیه این جشنواره غرفه هایی جهت پذیرایی از میهمانان، اجرای موسیقی زنده در محیط باز، ارائه لباس سنتی، غذاهای محلی و محصولات بدست آمده از توت فرنگی مانند مربا و شربت توت فرنگی عرضه می شود. گفتنی است از سرتاسر استان برای شرکت در این جشنواره و استفاده از مناظر زیبای منطقه خود را به شفیع آباد می رسانند.

رزرو این رویداد : به زودی

تاریخ برگزاری : اردیبهشت ماه ۱۳۹۶

شفیع آباد

روستای شفیع آباد با تعداد ۳۰۲ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۱۳۰۰ نفر از روستاهای بخش فندرسک و از توابع شهرستان رامیان در استان گلستان می باشد. این روستا در حاشیه جنوبی و کیلومتر ۵۵ جاده گرگان و گنبد قرار دارد. فاصله این روستا از مرکز دهستان ۱کیلومتر ، از مرکز بخش ۳ کیلومتر و از مرکز شهرستان ۱۵ کیلومتر می باشد. یکی از عوامل ایجاد این روستا وجود زمین کافی و برخورداری از خاک حاصلخیز و همچنین قرار گرفتن در حاشیه جنگل بوده است.

آب بندان روستا که از دیگر مناظر جذاب روستا می باشد با مساحت ۱۰ هکتار و با ظرفیت نیم میلیون مترمکعب آب، در سال ۱۳۸۰ با مساعدت شرکت آب منطقه ای استان گلستان به منظور تامین آب بخش کشاورزی روستا احداث گردیدکه شورای اسلامی در چند سال گذشته اقدام به پرورش ماهی به صورت مشارکتی در این آب بندان نموده است.

شغل اصلی مردم روستا عمدتا کشاورزی و در پاره ای دامداری است. یکی از پرطرفدارترین محصولات جالیزی شفیع آباد توت فرنگی است که با طعم و رنگ مطلوب به سراسر ایران توزیع می گردد. ۷۰ درصد کار کشاورزی مردم کشت محصول توت فرنگی است که البته محصولاتی از قبیل شالی، گندم، سویا و کلزا در این روستا کشت می گردد.

خالی

0% از مهمانان توصیه

0 از 5 ارزیابی مهمان

بدون بررسی


نظرات این رویداد

نظری ثبت نشده
You must ورودبرای نوشتن بررسی